توريست و سفر توريست و سفر .

توريست و سفر

معرفي دبي و آنتاليا، دو مقصد گردشگري براي نوروز 99

آنتاليا يكي از مهم‌ترين مراكز توريستي و تفريحي تركيه است كه جاذبه‌هاي گردشگري فراواني دارد.


آنتاليا، امروزه احد از محبوب‌ترين مقصدهاي گردشگري در تركيه است كه در كنداب آنتاليا پيمان دارد و بزرگ‌ترين شهر در سواحل مديترانه‌اي غرب تركيه محسوب مي‌شود. اين شهر تركيبي از سنت و مدرنيته است؛ جاذبه‌هاي تاريخي اين شهر در ساحل امكانات و تفريحات مدرن، از آنتاليا يك مقصد گردشگري كامل ساخته است.

در دسته تاريخي اين شهر مي‌توانيد در اقامتگاه‌هاي سنتي، خانه‌هاي تاريخي به سبك عثماني اقامت كنيد. گشت و گذار در شهرهاي كهنه اطراف آنتاليا، فرصتي بي‌نظير براي سفري به دل تاريخ است. سواحل زيبا يكي ساير از جذابيت‌هاي آنتاليا براي گردشگران است. علاوه بر اين، در اين شهر از بهترين موزه‌ها مي‌توانيد رويت كنيد.


تور آنتاليا نوروز 99 از ميان گونه ها تور تركيه، گرد از پرطرفدارترين‌ها است. با يك جستجوي ساده در كجارو تور مورد عقيده خويش را براي مقاصد دروني و بيگانه پيدا كنيد و از مياني تور‌هاي ده‌ها آژانس مسافرتي معتبر، ارزان‌ترين تور به مقصد خود را انتخاب كرده و خريداري كنيد.
در راهنماي سفر به آنتاليا، با جاذبه‌هاي توريسم اين شهر و هزينه‌هاي سفر به آن آشنا مي‌شويم. به بهترين رستوران‌ها راز مي‌زنيم و غذاهاي محلي تركيه را مي‌شناسيم.


اطلاعات بايسته بهترين زمان جاذبه‌ها قرار دارد و يك ساعت و نيم از طهران عقب‌تر است.
زبان رسميتركي
واحد پوللير تركيه
نوع برق شهري۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز (دوشاخه گونه C، F)
برق شهري در آنتاليا
برق شهري در آنتاليا
كد كشور۹۰+
شماره‌هاي اضطراري۱۱۲
جهت رانندگيراست


 فرودگاه‌هاي بين‌الملليفرودگاه آنتاليا
وضعيت آب‌ و‌ هواآنتاليا آب و هواي مديترانه‌اي با تابستان‌هاي گرم و خشك و زمستان‌هاي ملايم و باراني دارد. حدود ۳۰۰ روز از سال آفتابي است. ميانگين دماي هواي دريا بين ۱۶ درجه در زمستان لغايت ۲۷ درجه در تابستان است. جولاي گرم‌ترين ماه سنه در آنتاليا است و ميانگين دماي هوا در اين ماه در نزديك ۲۸ درجه است. سردترين ماه سال ماه ژانويه و ميانگين دماي هوا در اين ماه، ۱۰ درجه است. مرطوب‌ترين ماه سال، ماه دسامبر است و ميانگين بارش در اين ماه به ۲۱۰ ميلي‌متر مي‌رسد.


بهترين زمان براي سفربهترين موعد سفر به آنتاليا ماه آوريل است، البته ماه‌هاي آوريل الي دسامبر فصل شلوغ گردشگري در اين شهر است. ماه‌هاي ژانويه لغايت مارس چندان براي سفر پسنديده نيستند. در اين ماه‌ها، هوا ممكن است به شدت سرد شود و بازديد از جاذبه‌ها و گردش در ساحل‌ها مشكل خواهد بود.
هزينه‌هاي سفرميانگين هزينه‌هاي يوميه در سفر به تركيه
سفر ارزان: بيش از ۱۵۰ ليره    هزينه‌ي اقامت در خوابگاه: ۷ لغايت ۲۴ ليره
    بليط اتوبوس بين شهري ۴۵ ليره
    وعده‌هاي غذايي: ۸ تا ۱۰ ليره
    نوشيدني: ۷ الي ۱۲ ليره
سفر ميان‌رده: ۱۵۰ تا ۳۵۰ ليره    هزينه‌ي ماندن در اطاق دوتخته هتل: ۹۰ لغايت ۲۰۰ ليره 
    پرواز بين شهري: ۵۰ ليره 
    وعده‌هاي غذايي: ۴۰ ليره
    سفرهاي روزانه‌ي قايق‌سواري: ۳۵ ليره
سفر لوكس: بيش از ۳۵۰ ليره    هزينه‌ي ماندن در اطاق دوتخته: بيش از ۲۰۰ ليره 
    كروزهاي چندروزه: ۲۰۰ الي ۳۰۰ ليره
    اجاره اتومبيل روزانه: ۲۰ ليره


جاذبه‌هاي گردشگري آنتاليا

جاذبه‌هاي زيادي براي افراد با سليقه‌هاي متفاوت دارد. در مناطق تاريخي اين شهر مي‌توانيد از جاذبه‌هاي تاريخي متعددي ديد كنيد. حتي مي‌توانيد محل ماندن خويش را در آنتاليا گزينش كرده و براي سر زدن به جاذبه‌هاي گردشگري مناطق اطراف، كه زياد گوناگون و ديدني هستند، سفرهاي اختصار چند ساعته يا يك روزه برنامه‌ريزي كنيد. آنتاليا فقط يك شهر قديمي با جاذبه‌هاي تاريخي نيست. غير از بناهاي زيباي كهنه به جا مانده از اعصار و سده ها گذشته، مي‌توانيد در سواحل شني سفيد و زيباي آنتاليا استراحت كنيد. هم علاقه‌مندان به تاريخ و معماري و هم طرفداران طبيعت و تفريحات ساحلي، از سفر به آنتاليا لذت مي‌برند.


ديدنيهاي سفر دبي


دبي شهري است كه بايد ببينيد تا باورش كنيد. معماري هاي ركورد دار دردرازاي مناطق سنتي قد دانش كرده اند، در همان سان جزيره هايي  كه ساخته دست انسان هستند صحيح بيرون خط ساحلي قرار دارند. اينجا بهترين مكان براي ديدار از مناطق ديدني دبي است در حالي كه در شهر هستيد.
قبل از سفر با تور دبي از اين مناطق ديدني آگاه شويد


برج خليفه


به سختي مي شود ديدار از اين برج 828 متري را از دست داد. بلندترين برج گيتي كه طبيعتا آسمان خدشه دبي هم به حساب مي آيد، اما شوكت اين ساختمان اغلب از فاصله اي كم و بيش ونيز درون آن مشخص است. در هواي هموار روز چشم انداز طبقه 24 به راستي ايمان نكردني است و براي كساني كه منتظرند وعده اي در وسط ابرها داشته باشند فضاي طبقه 122 برايشان بهترين فضا است.

بهشت خريداران


درست در كنار " برج خليفه" بازار كبير دبي يا " دبي مال" قرارگرفته. براي چنين جاي وسيعي تنها  بازار خريدي بزرگ كافي نيست، حتي يك روز كامل براي رويت همه جاي آن كافي نيست. همراه با اغلب از 120 فروشگاه و 150 رستوران از رستورانهاي سرشناس دبي ، اين محل مانند پاركي در فضاي بسته است، با پيست يخ بازي، آبشاري بزرگ در فضاي بسته، چشمه اي طراحي شده در فضاي باز و اكواريوم عظيم دبي و باغ وحش پايين آب.

فواره هاي دبي
نمايشي الهام تقسيم از شگفتي


فواره هاي دبي در پايه"برج خليفه"و درست بيرون درهاي " دبي مال" سرشناس قرارگرفته و بزرگترين سيستم فواره طراحي شده در دنياست. اين آب رقصنده پر طرفدار جويبارهايي با جريان آب جهنده حدود 150 متر در هوا را به نمايش ميگذارد. هر جت آب رنگي و روشن هماهنگ با نت هاي موسيقي گوناگون همه جاي گيتي نمايشي به وجود مياورد كه يكتا از محبوبترين ها در دبي است. دو نمايش در بعد از نيمروز (  1:30و1 بعد از ظهر) به اجرا درميايد به جز جمعه ها كه در ساعت ( 1:30 و 2:00 ).بعد از ظهر است، و نمايش شبانه غروب آغاز ميشود و هر 30 دقيقه تكرار ميشود الي آخرين خواست در ساعت 11:00

"نخل جميرا"
جزيره نخل مانند


فقط در دبي است كه جزيره اي ساخت دست انسان به شكل درخت نخل مي بينيد. اين جزيره گرد ازبزرگترين جزيره هاي مصنوعي است در جهان است و آيت از ظفر نبوغ انساني است. بومي ها و توريستها هردو از رسته پهناور هتلهاي با كيفيت دبي در اينجا لذت مي برند كه دربرگيرنده "والدورف آستوريا"، " فيرمونت"، " وان اند اونلي"، " جميرا زبيل سراي" و مهم تر از همه، "هتل آتلانتيس پالم". ار اينجا مونوريلي به سمت زير كابل ميرود كه به قسمت اصلي تراموا  وصل مي شود، آسانتر از اين نمي شود به اين محل رسيد. البته هتلهاي مقرون به صرفه دبي نيز از كيفيت مناسبي برخوردار هستند.نهر دبي


مسير بازرگاني قديمي


دبي براي زرق و برق آسمان خدشه هايش سرشناس است، اما قلب واقعي شهر " نهر" بوده و هست. مصب آب شور محل اصلي است كه قبيله " بني ياس" مستقر شدند و آب آن براي آنچه " روش اصلي اقتصادي دبي" اسم اسير ميشد همانند صيد مرواريد و ماهيگيري ،حياتي بوده است. امروزه اين منطقه لبريز از تاريخ امارات است و محل موزه دبي و وانگهي كوچه پس كوچه هاي پيچ در پيچ با مغازه هاي طلا، ادويه و منسوجات عربي است.   در "نهر" رهسپار كه به آنطرف آب  به منطقه سنتي " ابرا" ميرود، بسيار ديدني است، و با بليطي ارزان بهترين جاذبه توريستي شهر است. در سفر با تور دبي نوروز 99 از اين محل ديد كنيد.تفرجگاه ساحلي دبي


در بين مراكز تفريحي هيجان انگيز دبي تفرجگاه ساحلي دبي جايگاه اخص اي دارد. دراين گردشگاه ساحلي كه بزرگترين كناره ساخت دست آدمي است به آينده چشم بدوزيد. اعجاب در ساخت بلندترين آپارتمانهاي دانشمند را وقتي در ساحل دبي قدم ميزنيد و يا وقتي در قايق تفريحي بادبانها را برافراشته ايد، ميبينيد.


برچسب: دبي،آنتاليا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۸:۰۴ توسط:bloger موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :